Komnata Tajemnic, a Hogwart

J.K. Rowling jest pisarką, której już ponad dekadę temu udało się zaprezentować pomysł, którego jeszcze nie było. Jej książki stały się czymś, co wprowadziło powiew świeżości do księgarni oraz zawładnęło sercami czytelników. Harry Potter, którego napisała Rowling jest dziełem, w którym nie ma mowy o kopiowaniu czy powtarzaniu czegoś. Autorka przedstawiła pomysł prosto ze swojej wyobraźni, a jej starania nie poszły na marne. Koncept na książkę został doceniony przez wszystkich fanów na całym świecie, a sama Rowling stała się bardzo rozpoznawalna. Książka Harry Potter i Komnata Tajemnic. Gryffindor (https://www.taniaksiazka.pl/harry-potter-i-komnata-tajemnic-gryffindor-joanne-kathleen-rowling-p-1519777.html) to hasła, które każdemu czytelnikowi mogą się kojarzyć z początkiem serii.

Komnata Tajemnic, a Hogwart

Hogwart jako szkoła magii i czarodziejstwa nie może być po prostu podobny do żadnej innej szkoły. Budynek ten jest ogromny i ma w sobie coś z pałacu. Hogwart mimo, że nie każdy może go znaleźć to jednak robi piorunujące, niezapomniane wrażenie na tych, którzy mieli okazję go choć raz ujrzeć. Harry Potter również miał bardzo pozytywne pierwsze wrażenie choć było ono połączone z zaskoczeniem oraz niepewnością co dalej. Wewnątrz samego Hogwartu istnieje jeszcze czwórka domów, które każdy fan Pottera musi znać. W murach Hogwartu można znaleźć też wielkie niebezpieczeństwo, które czai się w ukryciu już od dawna. Jest nim Komnata Tajemnic, która ma na celu zabicie wszystkich tych, których tutaj nie chciał Salazar Slytherin. To właśnie ten potężny czarodziej nie chciał, by do Hogwartu miały wstęp osoby pół krwi lub też niemagiczne.

Ukryta Komnata Tajemnic

Komnata Tajemnic została stworzona przez Salazara Slytherina, który chciał, ktoś kiedyś wypełnił jego wizję na Hogwart. Salazar stworzył więc i ukrył Komnatę Tajemnic, tak by nikt inny nie zdołał znaleźć jej. Komnatę może otworzyć tylko wybranie, a jest nim dziedzic Slytherina. Jego powrót ma okazać się tragiczny w skutkach. Kiedy do tego dojdzie Harry będzie na miejscu, a jego zdolność do rozumienia mowy węży będzie przydatna. Jest on ekspertem od mowy węży, a zdolność ta przypadła mu po tym jak przeżył spotkanie z Voldemordem. Już od dziecka Harry wykazuje takie umiejętności. Mimo tego, że Harry nie jest jeszcze dorosłym czarodziejem to jednak będzie musiał poradzić sobie ze śmiertelnym zagrożeniem jakie czyha na uczniów w Hogwarcie, w tym na siostrę Rona, Genie. Harry Potter będzie musiał udowodnić, że żadne wyzwanie nie jest dla niego zbyt duże i niebezpieczne. Inaczej nie poradzi on sobie.