Harry Potter i jego początki

Literatura fantasy została w poprzedniej dekadzie zawojowana przez jedną konkretną pozycję, która zmieniło wszystko to co miało przedtem miejsce na rynku wydawniczym. J.K. Rowling oraz jej premierowa wtedy książka Harry Potter pokazali, że napisanie nowej historii może mieć miejsce zawsze i wszędzie, a jedynym kryterium by to zrobić jest nieskończenie wielka wyobraźnia. Rowling podołała właśnie temu zadaniu i udowodniła, że jej książki są po prostu niezwykłe. Od tego czasu Rowling nie może narzekać na brak sławy. Książka Harry Potter i Komnata Tajemnic. Gryffindor – Tania Książka to dopiero początek przygód Harry’ego Pottera.

Harry Potter i jego początki

Harry Potter jest postacią, którą czytelnik ma okazję poznać bardzo dokładnie. Jest on bowiem opisany jako postać już od jego najmłodszych lat. Kiedy Harry był jeszcze mały spotkała go i jego rodzinę straszliwa tragedia. Miało miejsce morderstwo jednak nie takie zwykłe. Chodziło o magiczne morderstwo z udziałem różdżki oraz zaklęć, a także czarnego pana, który nie znał litości, a był nim Lord Voldemort. To właśnie on zabiła matkę Harry’ego, a on sam jeszcze jako małe dziecko przeżył, choć od tamtego czasu ma bliznę na czole. Historia ta była znana nie tylko wśród wąskiej liczny ludzi, ale w zasadzie wokół całego świata magicznego. Harry więc nie mógłby liczyć na anonimowość w świecie magii. Wychowanie Harry’ego spadło więc na jego niemagiczne wujostwo, które jednak nie zdało roli rodziców dla Harry’ego. Byli oni dla niego zimni, a czasem nawet okrutni.

Harry Potter i Hogwart

Harry Potter zaczął swoją przygodę z Hogwartem dość nieoczekiwanie. Chłopiec nie wiedział jeszcze wtedy, że ma magiczne moce. List Hogwartu przyszedł niespodziewanie jednak już wkrótce stało się wszystko jasne. Harry Potter jest czarodziejem, a jego moce rosną. Teraz może on je ćwiczyć w szkole magii i czarodziejstwa. Jednak nim się tam dostanie potrzebuje różdżki. Tutaj pojawia się Hagrid oraz jego pomoc, dzięki której Harry może otrzymać swoją różdżkę oraz przygotować się do rozpoczęcia nowej drogi w swoim życiu. Harry Potter nie wie jeszcze wtedy co go czeka. Na samym początku Harry poznaje peron trzy czwarte, który prowadzi do pociągu do Hogwartu. To właśnie tak Harry dostanie się do szkoły jednak najpierw pozna jeszcze swoich pierwszych znajomych. Będzie nim Ron oraz Hermiona, którzy go rozpoznają. Harry będzie teraz rozpoznany przez wszystkich pierwszoklasistów. Jego dalsze losy również będą nie mniej ciekawe.