Harry Potter i Hogwart

Literatura fantasy z Wielkiej Brytanii może kojarzyć się tylko z jednym dziełem i to nie byle jakim. Harry Potter, którego napisała J.K. Rowling stał się niemalże błyskawicznie uwielbianym na całym świecie czarodziejem. Jego historia porwała wiele czytelników, a on sam stał się postacią, której nie sposób nie rozpoznać. Świat magii i czarodziejstwa, z Hogwartem, Lordem Voldemortem, a także całą resztą świata to coś co porwało czytelników. Wierni fani Rowling czekali na premierę każdej jej następnej książki, aż do zakończenia serii. Książka Harry Potter i Komnata Tajemnic. Gryffindor to dopiero początek wszystkiego.

Harry Potter przed Hogwartem

Harry Potter zanim trafił do Hogwartu wychowywał się w rodzinie zastępczej. Stało się tak ze względu na fakt, że matka Harry’ego, a także ojciec zostali zamordowani, a on sam musiał trafić pod opiekę wujków, którzy jednak nie byli dla niego zbyt dobrzy. Harry Potter nie zaznał zbyt wiele rodzinnego ciepła oraz wsparcia. To jednak nie przeszkodziła jego mocom, by pewnego dnia zaczęły się ujawniać. Jego magiczny potencjał zaczął rosnąć, a on sam doczekał się listu z Hogwartu. To właśnie ten moment był przełomowym dla Harry’ego. Dał mu szansę na inny, lepszy świat, w którym nie jest już sam tak jak w jego domu. Szansa ta była dla chłopca czymś niepojętym, w końcu z dnia na dzień musiał przyzwyczaić się do tego, że ma on magiczne moce, a oprócz świata, który dobrze zna istnieje jeszcze inny, taki, który nie jest do obejrzenia dla wszystkich oczu.

Dostanie się do Hogwartu


Harry Potter by dostać się do Hogwartu nie musiał stresować się zaliczeniami czy wynikami. Wszystko co musiał on mieć to magiczne moce, które da się dalej rozwijać. Harry Potter miał to , a w dodatku nie tylko to. Jego rodzice również byli zdolnymi czarodziejami, a jego blizna na czole mówiła wszystkim wokół kim on jest oraz co się mu przytrafiło. Harry nie mógł zbyt długo liczyć na anonimowość. Jego blizna niemalże każdemu od razu zdradziła jego tożsamość. Harry Potter powrócił, a to rozniosło się po całym świecie. Teraz Harry musi rozwinąć w sobie potencjał magiczny, a pomóc mu w tym mają nauczyciele. Ich podejście do Harry’ego nie będzie jednak wyjątkowe. Będzie on traktowany tak jak wszyscy inni uczniowie w Hogwarcie. J.K. Rowling stworzyła historię, w której jest wiele cierpień, ale także wiele radości oraz nadziei. Powieść nie bez powodu zachwyciła miliony czytelników na całym świecie, a cała seria również była rozchwytywana.